Ferring Pharmaceuticals jest firmą o ugruntowanej pozycji w międzynarodowym środowisku gastroenterologów. Od lat dostarcza skutecznych i nowoczesnych leków stosowanych w różnych schorzeniach układu pokarmowego.

Choroby układu pokarmowego są schorzeniami powszechnymi, a w społeczeństwach zachodnich należą do najczęstszych powodów konsultacji lekarskich, obejmując nawet do 20% wszystkich wizyt w gabinetach lekarzy rodzinnych.

Rozmaite diety, dodatki do żywności, używanie produktów mrożonych, nagminne przechowywanie jedzenia w lodówkach, stresujący styl życia, masowa konsumpcja przetworzonej przemysłowo żywności, nadmierne spożywanie alkoholu i palenie papierosów - to główne czynniki powodujące groźne zaburzenia ze strony układu pokarmowego w krajach wysoko rozwiniętych.

Dzięki ciągłemu zaangażowaniu swoich laboratoriów badawczych firma Ferring Pharmaceuticals dostarcza coraz to nowych produktów leczniczych stosowanych w terapii przewlekłych i zagrażających życiu chorób układu pokarmowego.

Nasze leki stosowane są z powodzeniem u osób cierpiących z powodu nieswoistych chorób zapalnych jelit, takich jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Leśniowskiego-Crohna. Posiadamy również leki obkurczające naczynia krwionośne (wazoaktywne) stosowane w skutecznym leczeniu krwawień z żylaków przełyku. Natomiast leki przeczyszczające produkowane przez firmę Ferring Pharmaceuticals pomagają w przygotowaniu pacjentów do procedur diagnostycznych w obrębie jelit i planowych operacji jelita grubego.